Stránky

Novoročný darček od mesta Prešov

 Šťastný Nový rok milí spoluobčania.

Možno nie až takú radostnú správu nám do schránok v posledných dňoch doručilo mesto Prešov v podobe letáku ospevujúcom zdanlivé výhody nového systému regulovaného parkovania.

Pochváliť sa faktom, že za 5 rokov bolo vybudovaných 1632 parkovacích miest  - t.j. v prepočte 1 parkovacie miesto za deň, je odvážne. Najmä, ak si uvedomíme, že mnoho z týchto "novovybudovaných" miest sú len namaľované čiary alebo zmena v organizácii dopravy.

Tak či onak, faktom je, že tento pokus bol uvedený do života v zónach 1 a 2 t.j. centrum a širšie centrum mesta. 

Na fakt, ako to (ne)funguje už reagujú ľudia, rezidenti i nerezidenti, na internete. Všetky reakcie majú ale predsa len niečo spoločné, systém nie je plne funkčný, je nejasný, ľudia majú problém realizovať platby, ktoré je možné len cez aplikáciu pri ktorej používaní ľudia hlásia chyby alebo cez sms. Platba hotovosťou - "asi príliš zastaralý spôsob pre toto super-moderné mesto so svojim super moderných spôsobom parkovania" - posťažoval sa jeden dôchodca. 

Ľudia sa ďalej sťažujú na chýbajúce a nejasné značky, aj celkovo nezrozumiteľné pravidlá, rezidenčné miesta vzdialenejšie od reálneho bydliska ako tomu bolo doteraz, zlé preznačenie...pôvodne voľné parkovacie miesta už nimi viac nie sú a pod.

Ďalším problémom, ktorý sa naskytol je napr. parkovací automat, ktorý nevydáva mince...aj to je asi príliš zastaralé pre toto modrené a dynamické mesto!

Aj keď je jasné, že problém s parkovaním existuje, a je potrebné ho riešiť, takéto prinajlepšom polovičaté riešenia si občania nezaslúžili. 

Prajeme Vám preto pevné nervy a všetko dobré do Nového roka 2021.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára