Stránky

Občania sa pýtajú, my odpovedáme.

Prinášame Vám prvú časť dotazov občanov a zopár úprimných odpovedí:


Rezidentská parkovacia karta má stáť 25 Euro na prvé auto. Čo za túto sumu dostanem?
Vlastne NIČ. Za toto výpalné za verejný priestor dostanete právo parkovať vo vašej zóne, nie však právo na parkovacie miesto - čiže len to čo dnes máte zadarmo.

Kde môžem s rezidentskou kartou parkovať?
Parkovať môžte len vo Vašej zóne - ak teda nájdete miesto. Neznamená to, že budete môcť parkovať blízko Vášho domova,, znamená to v rámci Vašej parkovacej zóny, i keby to miesto malo byť na jej druhom konci. Viac tu.

Návštevníci zóny aj nerezidenti po zaplatení poplatku môžu v danej zóne parkovať. Kde mám ako vlastník parkovacej karty pre svoju zónu zaparkovať keď sú v mojej zóne parkoviská plné cudzích áut s legálne zaplateným parkovným?
Toto nové VZN vôbec nerieši. Zrejme si máte zaplatiť za miesto v inej zóne; dúfať, že nájdete aspoň jedno voľné miesto v tej svojej; voziť sa autom po zóne či náhodou niektoré auto neopúšťa nejaké parkovacie miesto...
Možno na jedného dňa vybudovaných parkoviskách, ak bude ešte pre koho ich stavať. Netuší sa však kde, kedže už v r. 2016 zástupcovia mesta ohlasovali, že všetky možné lokality sú už zastavané. (fakt spomenutý na stretnutí občanov so zástupcami mesta 20.10.2016 za OC Max)

Denne navštevujem svojich rodičov v pokročilom dôchodkovom veku. Kedže bývajú v po novom inej zóne, to si mám každý deň siahnuť do vrecka?
Áno, presne tak.

Kopec ľudí priváža svoje deti denne do škôlok, škôl, či na krúžky do iných zón. To máme zakaždým platiť?
Podľa súčasného znenia nového VZN, žiaľ, áno. Neexistuje krátkodobé oslobodenie.

Niekoľkokrát týždenne dochádzam na tréningy ako tréner po celom Prešove, niekedy aj na dve miesta v jeden deň. To mám zakaždým platiť?
Podľa súčasného znenia nového VZN, žiaľ, áno. Neexistuje krátkodobé oslobodenie.

Rieši nové VZN nejako krátkodobé zastavenie v inej ako vlastnej rezidenčnej zóne? Napr. dovoz pizze, jedla, kvetov, vykládka tovaru napr. pri prerábke bytu, vyloženie nákupu, vyzdvihnutie členov rodiny?
Podľa súčasného znenia nového VZN, žiaľ, nie. Neexistuje krátkodobé oslobodenie.

Čo ak dochádzam do práce autom do inej zóny? Parkujem tam keď v čase keď nie je problém nájsť voľné parkovacie miesto.
Smola. Za parkovanie mimo svojej tarifnej zóny treba platiť aj keby ste boli jediné auto na parkovisku.

Čo s požičaným autom? (od rodiny, náhradné vozidlo..)
Opäť smola. PK pre rezidenta je možné vydať len vlastníkovi vozidla a vydáva sa navyše na konkrétne EČV.

Čo ak býva v byte viac ľudí - viac vlastníkov automobilov?
Na jeden byt sa vydá len jedna PK. Viac je možno vydať len tam, kde to dovoľujú kapacitné možnosti. Ak by neboli kapacitné možnosti problémom, zrejme by k hľadaniu riešenia nikdy nedošlo, čiže na túto možnosť môžme poľahky zabudnúť. Či už ste rodina s viacerými autami, alebo býva dospelé dieťa s rodičmi (ani jedna z možností nie je v dnešnej dobe neštandardná), treba si siahnuť hlbšie do vrecka....pokračovanie už čoskoro...

V prípade ďalších dotazov nás môžte kontaktovať cez kontaktný formulár.

Neváhajte sa prihlásiť do odberu noviniek! Môžte tak urobiť pomocou formulára na pravej strane.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára